Kad bi se moglo otputovati, kad bi se moglo sjesti na konja i otići zauvijek, ili neku staru ladju prevariti da nas odvede iz grada, prijatelj bi ostavio prijatelja, mati bi ostavila djecu. Kuće bi se raspukle od suza onih koji ostaju planine bi zazelenile od pjesme onih koji odlaze.
Pa ne znam s kime bih htjela iščekati zoru sa onima koji plaču, ili sa onima što pjevaju. Jer koji plaču polako će se utješiti a koji pjevaju umorit će se pjesme.
Ja nikad ne bih otputovala ni na konju ni na ladji jer su mi i onako već daleko svi koje htjedoh zadržati blizu. Jer nemam od koga da bježim. I zato jer se plašim povratka.
Ali kad bi se moglo otići zauvijek, i zaista otići s pjesmom mislim da bih se rastajala dugo od mjesta na kojima sam plakala. I nikad ne bih zaboravila one koji su zbog mene, bar jednom bili malo radosni i praštali mi nasmiješeni.
Ako hoćeš da budeš jednom vrijedna i da napuniš svoj krčag, o dođi, dođi na moje jezero. Voda će se pripiti uz tvoje noge i izbrbljati svoju tajnu. Po pjesku se izlila svežina kiše koja pada, oblaci se nagnuli pod modrim linijama drveća kao bujna kosa nad tvojim obrvama. Ritam tvojih stopa, koji dobro poznajem, udara me u srce. O dođi, dođi na moje jezero, kad želiš da napuniš svoj krčag.
Ako hoćeš besposlena da bezbrižno sjediš, dok ti voda nosi krčag, o dođi, dođi na moje jezero. Padina se zeleni i divljega je cveća bezbrojno. Misli će tvoje izletati iz tvojih tamnih očiju kao ptice iz svojih gnijezda. Prevešće ti spas na stopala. Dođi, o dođi na moje jezero, ako hoćeš da sediš besposlena.