Jedan od najznačajnijih ( vjerovatno i najznačajniji) datuma opstojnosti Bosanske državnosti.
Tog dana, reklo bi se ni od tkuda, ni iz čega , Bosna je odbranjena i nastavila da persistira kao Božije Čudo i Čedo.
Neuki, zločinci,fašisti i nacisti potpomognuti krstaškim arijevcima Vatikanom , SAD i EU su mislili , zbrisaćemo taj jedan narod u par dana.Ima da ga nema.
Jedini grijeh tog naroda je da je kost u grlu krstjadnima hiljadu godina zbog toga što vjeruje u Boga Jedinog Milostivog i Silnog.
E ,jadna historijo. Nikako da se nauku dohavizaš.Hiljadu godina krstaških ratova protiv Bosne je zlo pokušalo svesti na 2.Maj/Svibanj.
Hiljade tenkova,transportera,haubica,topšova i minobacača nekad jedne od najmoćnije vojne sile u Evropi JNA je opkolilo srce Bosne – Sarajevo.
Znalo se ako Sarajevo padne, nema ni Bosne.
Nije bilo nade ni šanse za spas i opstanak golorukog naroda Sarajevo Grada čednosti.
Čak je i predsjednik predsjedništva Alija Izetbegović svojim nerazumnim ulijetanjem u ruke zločinaca išao i prilog zamisli o podjeli i zauzimanju Sarajeva.
Ali…
Uvijek ima ona činjenica koju svi monstruozni porobljivači zaboravljaju :
Bosna je Zemlja Božije milost.
2.maj 1992. je to dokazao.
Bog milostivi po ko zna koji put nije dao svoju zemlju Bosnu.Sve je naopačke okrenuo.Poslao je nevidljivu vojsku nebeskih anđela da spasi svoju zemlju i svoj narod.
“Sigurni pobjednici” , postali su najveći gubitnici u historiji svjetskog ratovanja.
Kada je taj dan 2.Maj/Travanj 1992. prešao u slijedeći dan i kada je zlo raspršeno u paramparčad,
znalo se da je Bosna odbranjena i da je ništa ne može spriječiti u njenom opstanku i bitku kao Zemlje Božije milosti.
Vojnim analaitičarima i zlu ćemo ostaviti da će čudom čude i preračunavaju . kako, zašto,otkud i na osnovu čega to.
Mi ćemo prisloniti glavu tlu i izraziti neizmjernu zahvalnost:
-Hvala i slava Bogu Gospodaru svijeta. Alelujah i Amin!
Danas je Subota maj 2. Maj / Svibanj 2026. godine.
Ovako se dani prepucavaju:
121 dan proglašeno persona non grata.
Žalosno!
Dok bijhahu dobri li bijahu. Ali ne brinite, vratiće se. Za dane nema prošlosti , samo sadašnjost i budućnost.
Restl od 244 ovogodišnja dana vabe, da bi se otkantali. Ljudi se prave jako pametni, a dani ih stalno nestaju. Ove godine će dani milione ljudi zavejati.
Što bi poete rekli:
Veju veju pahuljice, kad tad ćeš biti zavejan.
U prevodu:
Bolje biti zavejan , nego ići u pržun.
a opet, isponove…
Danas je Srijeda , 2.Maj / Svibanj 2'18 godine.
121 dan proglašeno persona non grata.
Žalosno!
Dok bijahu dobri li bijahu!
Restl od 244 ovogodišnja dana vabe, da bih otkantali. Ljudi se prave jako pametni, a dani ih stalno nestaju. Ove godine će dani milione ljudi zavejati.
Kako će se takar odvijati,bumo videl. Znamo neće svakom isto.
Neko će se roditi, neko će mrijeti. Onima između plaho će prolaziti dani. Neznano kako, ali moglo bi biti lako. Samo kleknu i mole se Milostivom. Ali svi insani. I insanke. Njihove se molitve najčešće usliše.
Ali imaju ti mosntrumi , ta vlastela , pa pogan i fukara , što zajedno sa religijskim žrecima krše harmoniju univezuma .
Prvi su i u pljački i ubijanjima i u prvim redovima “njihovih bogomolja.” U tim bogomoljama neba više ni djelić neba svoj sjenu ne baca.
Svojim poganlukom i neljudskošću , svojim peksimlukom otjerali su Milost i ljubav iz raskošnih zdanja sagrađenih na krvi , onih kojima je Bog Milostivi jedina nada.
Ima ta pogan , ti izrodi , porod svoj, a zaboravljaju da se u život sve plaća. Uvijek i bez pogovora . Dobro za dobro , zlo za zlo.
Džaba im dvori i vreće opljačkanog narodskog blaga. Sve će to tujini pobrstiti , a oni se nanijećenog pržuna dohvatiti.
Što bi poete rekle:
Vlast je slast, a pržun je nagrada.
U prevodu:
Zakukaće pogan , ali kome?
Kukali ono , ili nekukali ništa se ne može promjeniti. Ni ono što je bilo , ni ono što će biti.