Najstarija Biblija pronađena u Palestini potvrđuje da je Isus bio Božiji sluga , a ne Božiji sin,jednoglasan je zaključak svih sretnika koji su imali čast da čitaju ovo pismenije i dokazuje da Isusu nije razapet.
No,ta biblija nam ne govori ništa novo,ošim što u svoje tekstove uključuje braću Isusovu , kost u grlu hrišćanskih oligarha i mešetara laži i prekrajanja istorije i religije..
Ova se priča vješto skriva više od 2 000 godina , vraćajući se na sam početak kršćanstva i njena autentičnost će prodrmati u sve što kršćani vjeruju.
To je priča o ljudima koji su bili najbliži Isusu, ljudima koji su dijelili njegovu lozu, priča o Isusovoj braći.
Izvorna poruka je, međutim, previše opasna za novu religiju. Službena crkva je otela dokumente o ovom otkriću i pokušala izbrisati cijelu priču.
Kasnije se nije mogla vraćati na početak,jer su vremenom stvorene dogme koje su postale temelj hrićnastva
Pisma Isusove braće su bila izuzetno opasna, i stotinama godina crkveni Oci su ih odbijali uključiti u Bibliju.
Braća su bila tradicijski prihvaćena samo zato što je Isusova obitelj bila tako jaka.Ali se vijekovima, od Nikejskopg sabora širila laž, da eto u stvari Isusova braća u stvari i nisu Isusova braća, već nešto drugo,ili teže;polubraća,pratioci,rođaci i mnogo toga što i same jevanđeljske biblije pobijaju.
Kada proučite pisma Isusove braće,postajete ubijeđeni to nije ni nalik na ono evanđelje koje se zastupa u kasnijem kršćanstvu.
U totalnoj suprotnosti sa spoznajom kakvo ima današnje kršćanstvo, pisma opisuju Isusa kao vođu i gazdu, ali ne kao svetog i uzvišenog.
Braća su gledala Isusa kao na brata,na ljudsko biće blagoslovljeno od Boga.
I u ovom jevanđelju originalna poruka Isusovog života,kretanja i govora se može također naći i na više mjesta i u ovoj Bibliji,ali i u drugim apokrifnim jevanđeljima koje je zvanična hrišćanska pokušala da uništi u zaćeću.
I u grčkom djelu Jeruzalema postoji također jedna stara knjiga koja nije uključena u Bibliju. To je jedan od najstarijih dokumenata, čak stariji i od samih Gospela. Moglo bi se čak i reći, druga Biblija!
Ona je čak možda i ključ u razumijevanju Isusovih poruka,njegovog života i djela.
U toj knjizi se nalazi niz vjerskih pouka o etici i religiji iz originalnog učenja Isusa Krista.
Ono što je u ovim knjigamai začuđujuće i što bi moglo potresti Kršćanstvo samo po sebi ,je da u njoj nema riječi o Mariji djevici po rođenju Isusa.Ona je bila Josifova žena koja je rodila šestoro djece,četiri sina i dvije kćeri. Nema ni bulažnjenja o uskrsnuću, čak ni spomena ISUSA KAO BOGA!
U ovom slučaju, dokaz da je Isus bio biše vođa i gospodar nego Bog gospodar, nameće pitanje o tome kako je on bio čovjek a ne uzvišeni sin Božji.
Čitajući ovo i druge apokrifne Biblije,tumačeći ih grčkim Jeruslimom i poredeći ih sa zvaničnim Batikansko/Nikejskim tumačenjima,mnogi,iskreni hrišćani ne mogu a da se ne zapitaju:
-“Kako možemo biti sigurni da je prava verzija hrišćanstva pobedila, koji su sve ovozemaljski faktori,licemjerstva i interesi igrali ulogu u pobedi “nikejske” struje?
Cry baby, cry baby, cry baby, Honey, welcome back home.
I know she told you, Honey I know she told you that she loved you Much more than I did, But all I know is that she left you, And you swear that you just don't know why, But you know, honey I'll always, I'll always be around if you ever want me Come on and cry, cry baby, cry baby, cry baby, Oh honey, welcome back home.
Don't you know, honey, Ain't nobody ever gonna love you The way I try to do ? Who'll take all your pain, Honey, your heartache, too ? And if you need me, you know That I'll always be around if you ever want me Come on and cry, cry baby, cry baby, cry baby, Oh daddy, like you always saying to do.
And when you walk around the world, babe, You said you'd try to look for the end of the road, You might find out later that the road'll end in Detroit, Honey, the road'll even end in Kathmandu. You can go all around the world Trying to find something to do with your life, baby, When you only gotta do one thing well, You only gotta do one thing well to make it in this world, babe. You got a woman waiting for you there, All you ever gotta do is be a good man one time to one woman And that'll be the end of the road, babe, I know you got more tears to share, babe, So come on, come on, come on, come on, come on, And cry, cry baby, cry baby, cry baby.
And if you ever feel a little lonely, dear, I want you to come on, come on to your mama now, And if you ever want a little love of a woman Come on and baby baby baby babe babe baby now Cry baby yeah.
Cry baby, cry baby, cry baby, Honey, welcome back home.
I know she told you, Honey I know she told you that she loved you Much more than I did, But all I know is that she left you, And you swear that you just don't know why, But you know, honey I'll always, I'll always be around if you ever want me Come on and cry, cry baby, cry baby, cry baby, Oh honey, welcome back home.
Don't you know, honey, Ain't nobody ever gonna love you The way I try to do ? Who'll take all your pain, Honey, your heartache, too ? And if you need me, you know That I'll always be around if you ever want me Come on and cry, cry baby, cry baby, cry baby, Oh daddy, like you always saying to do.
And when you walk around the world, babe, You said you'd try to look for the end of the road, You might find out later that the road'll end in Detroit, Honey, the road'll even end in Kathmandu. You can go all around the world Trying to find something to do with your life, baby, When you only gotta do one thing well, You only gotta do one thing well to make it in this world, babe. You got a woman waiting for you there, All you ever gotta do is be a good man one time to one woman And that'll be the end of the road, babe, I know you got more tears to share, babe, So come on, come on, come on, come on, come on, And cry, cry baby, cry baby, cry baby.
And if you ever feel a little lonely, dear, I want you to come on, come on to your mama now, And if you ever want a little love of a woman Come on and baby baby baby babe babe baby now Cry baby yeah.
Plači djetešce
Plači djevojčice plači Dobro došla kući mila moja
Znam pričala ti je Mila moja znam da ti je pričala da te je voljela Više nego što ja mogu Ali ja znam kada te je napustilla I ti se kuneš da zapravo ne znaš zašto Mila moja i ti si tužna takođe Ali znaj mila moja ja ću uvijek Ja ću uvijek biti tu negdje ako me ikad poželiš Dođi i plači plači djetešce plači djetešce plači djetešce Oh mila moja dobro došla kući.
(Možda) Ti ne znaš mila moja Neko te nikada nije prestao voljeti Stazu pokušava napraviti Koja će uzeti svu tvoju bol Mili moj i ti si tužam takođe Ako me želiš znaj Da ću uvijek biti tu ako me poželiš Dođi i plači plači dijetešce plači djetešce plači djetešce Oh Bože samo želim da mi to uvijek govoriš.
Kada hodiš svijetom dijete Kažeš pokušavaš da sagledaš kraj puta Možda izgubiš snagu Na kraju puta za Pariz Putevi uvijek završavaju u Sarajevu Ti možeš obići cijeli svijet Tražeći da učiniš nešto sa svojim životom Kada ti možeš dostići samo jednu dobru stvar Ti dostižeš samo jednu dobru stvar da učiniš na ovom svijetu dijete Ti dobijaš ženu koja na tebe čeka Sve što možeš dobiti je dobar čovjek i jedna žena I to će biti kraj tvoga puta dijete Znam ti ćeš dobiti mnogu suza za sebe dijete Zato dođi dođi dođi dođi dođi dođi I plači plači djevojčice plači djetešce plači bebice.
Ako se ikada osjetiš malo usamljena mila Ja želim da dođeš dođi majci sada Ako ikada poželiš malo majčine ljubavi Dođi dijete dijete dijete bebo bebo bebice sada I daj isplači se više dječaće I daj isplači se više dječaće .
**
Gornji prevod je po srcu.
Prevod koji sada dajemo je takozvani normlani prevod.Napravljen je na nagovor jedne čudesne grlice .
*
Plači djetešce
Plači djevojčice plači Dobro došla kući mila moja
Znam pričala ti je Mila moja znam da ti je pričala da te je voljela Više nego što ja mogu Ali ja znam kada te je napustilla I ti se kuneš da zapravo ne znaš zašto Mila moja i ti si tužna takođe Ali znaj mila moja ja ću uvijek Ja ću uvijek biti tu negdje ako me ikad poželiš Dođi i plači plači djetešce plači djetešce plači djetešce Oh mila moja dobro došla kući.
Znam da ti je govorila da te voljela više od mene
Ali sve što znam jeste da te je napustila
A ti se kuneš da ne znaš zbog čega
Ali znaj, dušo, ja ću vijek
Ja ću ivijek biti u blizini ako me poželiš,
Dođi i zaplači, zaplači baby, zaplači dušo,
Oh, dušo dobrodošao kući
Zar ne znaš, dušo
Niko te nikad neće voljeti
Onako kako ja pokušavam
Ko će oduzeti sav tvoj bol
Dušo, bol srca tvog, također
I ako ti ikada zatrebam, znaš
Da ću uvijek biti u blizini ako me poežliš
Dođi i zaplači baby, zaplači dušo
Gospodu, kao što uvijek kažeš da ćeš se moliti
I kada ideš svijetom ljubavi
Kazao si da ćeš se truditi da nađeš kraj ceste
Možda saznaš kasnije da će te put odvesti u Detroit
Dušo, put će završiti i u Katmanduu
Možeš obići cio svijet
Tražiti nešto da napraviš sa svojim životom, baby
Pa, dovoljno je da napraviš jednu stvar kako treba u ovom svijetu, dušo
Imaš ženu koja te čeka ovdje
I sve što trebaš napravitije biti dobar čovjek jednom jednoj ženi
I to će biti kraj puta, dušo
Znam da imaš mnogo više suza za podijeliti, dušo
Zato dođi, dođi, dođi, dođi, dođi
I plači, plači dušo, plači dušo
I ako se ikada osjetiš pomalo usamljenim dušo,
Želim da dođeš, dođeš svojoj mamici,
I ako ikada poželiš malo ljubavi od žene
Dođi i baby, baby, baby, baby sada
Plači, dušo, da!
Sunčica
Vali dobrote
Duša
Vjernost
Vjernos
Danas je rođendan jednoj čudesnoj Grlici.
Neupućen u kalendare , po izgledu i duhu , mnijem tek je punoljetstvo jamila. Godina gore dole samo snove o ljepoti snije.
Godinama pokušavam da joj spoznam um. Pjesmu koja slijedi sam sročio prema mojim vizijama. Neće mi zamjeriti ako griješim. Prepoznaće iskrenost ( nadam se i molim ) dobronamjernog čovjeka.
Ćak sam i slike (bojene njoj ) i muziku i prevod riječi podredio njenom čestitom srcu.
Sretno i dugovječno Djevojčice mila .
Ja ljubljujiu vas , navsegda , Grlice moje čudesne-
Mnijemo , svi ljudi su od iste pramajke i praoca rođeni, a opet svi su tako različiti u svojoj bitnosti i još više u svojoj nebitnosti.
Kažu – stvar genetike.
Da, da!
Atavizam predaka obilježava svaki korak.
Zagovarajući sveobuvatnost pouke vanvremenske priče o Kainu (Kabil) i Abelu (Habil) nema se mnogo toga dodati.
Oduvijek ostoje dobri i loši ljudi.
U svim vremenima persistiraju plemeniti i zli ljudi.
Zapravo podjela je jednostavnija :
Imaju ljudi i neljudi.
A bivaju i izrodi i abortusi tame.
Bogobojazni i pogan.
Iskonska priča o žitu i kukolju.
Javna fizička golotinja je postala skoro ništa.
Trenutak bijede koja se ne mora ponoviti. Opetovanje ili ne opetovanje je samo stanje duha.
Duhovna giolotinja je uglavnom očitija i trajnija. Reklo bi se konstanta individualne bijede i siromaštva duha.
Sve počinje sa rječju.
Ima starinska narodna izreka:
Progovori i reći će ti se ko si i šta si!
Dodajemo : I kako živiš!
Po govoru je lako razlučiti ljude od onih koji to nisu .Ili onih koji su manje vrijedni časti – biti čovjek.
Bogobojazan ,iskren , čist, plemenit i uzvišen govor i djelo Nebo sa blagonaklonošću gleda i prima. I uslišava ga.
Pogan,primitivan,ružan , zao i ružan govor i nedjelo Nebo je žigosalo kao nečist i prokletstvo. I odbacuje ga.
Kakva duša , takva riječ.
Sve je u parovima.
Bogatstvo i siromaštvo!Dobrota i zlo!
I još nešto:
Bog Milostivi je u Svojoj uzvišenosti i ljubavi ostavio čovjeku slobodu izbora i kretanja.
-Ići pravim putem ili skretati .
Što bi poete rekle:
-Dobrota ili kretenizam.
Meni je lako, jer mi nije dato pravo izbora.
Uz pomoć Boga,predaka i svih onih koje su mi poklanjale bezuslovnu ljubav , nevinost , plemenitost i milost , meni je u duši, u srcu,u damaru , u iskonu zapisana lijepa ,umilna i iskrena riječ.