Osip Mandeljštam – Dato mi je tijelo
Dato mi je tijelo – šta s njim da činim,Toliko mojim, tako jedinim? Za tihu radost: disati, živ biti –Kome se, recite, moram zahvaliti? Ja sam vrtlar, ja sam i cvijetak,I nisam usamljen u tamnici svijeta. I već na stakla vječnosti leglo je,S mojom toplinom, i disanje moje. Šara će… Pročitajte više…


