Danas su Palestinci narod bez države. Procjenjuje se da ih ima 9,5 miliona . Manji dio , njih oko 3,7 miliona živi na Palestinskim teritorijama. Ostatak statak u izbjeglištvu, uglavnom u susjednim arapskim zemljama, sa predispozicijama sve većeg iseljavanja na Zapad , u zemlje koje otvoreno podržavaju genocid nad njihovim narodom. Večina tih, po bosanskipm žargonu – pobjegulja radi i aktivno djeluje u desecima tisuća dobrovoljnih organizacija . I dobro žive od angažmana, ne pomišljajući da se vrate u Palestinu i bore za državu i narod koji ubijaju , muče , izgladnjuju , siluju , pale i nestaju.
Ko finansira i podržava te organizacije i nevraćanje Palestinaca ne treba pitati?! I kako to da humanitarna pomoć UN i svih humanitarnih pošiljki svijeta ne stiže do Palestinaca. Uglavnom završavaju u rukama genocidno-fašističke države Izrael i njihovih la-benevolencija.
A čini nam se da se niko , pa ni vi pučanstvo svijeta ne pita : Gdje ide naša humanitarna pomoć namijenjena Palestini i njenom narodu koji umire od gladi i polako nestaje na očigled svjetske demokratije i javnosti.
Ako vas interesuje prebrojavanje krvnih zrnaca 97% su muslimani , 3% krišćana , ni jedan Židov. O ateizmu , paganstvu i mnogoboštvu nema dostupnih podataka. Nećemo prejudicirati činjenice , ali vjerujemo da ima i te fele, barem u izraženijim %
Ne želimo davati davati rezime , jer čitava studija je rezime milenijskih odnosa na tlu Palestine. Umjesto toga ćemo stilizovati neke paralele koje su stvarnost zadnjih decenija. Isto tako nećemo davati pregled od 78 godina , period od stvaranja genocidne tvorevine Izrael do današnji dana. Sve je to , kako tako obilježeno i lako dostupno svakom zainteresovano.
Bitna stavka je da su Arapi u više navrata propustili mogućnost da imaju svoju svoju / Palestinku državu . Principijelni razlozi : Jevreji ne mogu imatu državu na prostoru Palestine jer ih tu nije bilo skoro tri milenija, odnosno Jevrejska država ne postoji. e pa sada draga gospodo se iz principijelnih razloga borite za zadnje komadiće zemlje i opstanak
Imamo i te kako veliku empatiju , podršku i žačljenje tragične sudbine i Palestinskog i Jevrejskog Palestinskog naroda. što je ova studija pokazala i dokazala. Ali nemamo razumjevanja ljudskom zlu i glupošću.
Historija/istorija/povijest nije nikada bile učiteljice života radi ljudskog zla i gluposti. Zato se tragične i krvave stvari ciklično ponavljaju. Ubrzanjem tempa života i pohlepom gospodara života i smrti se intevziviraju , umnogostručavajuju i matematičkom progresijom obesmišljavaju život i budućnost.
Svi Arapi imaju svoje nacionalne države osim Palestinaca.
Čitavo svoje postojanje Jevreji bili su meta masovnih i krvavih pogroma svih naroda koji su se susretali sa njima.
Valja započeti sa Egipatskim faraonima i njihovim žrecima koji su sistematski uništavali Izraelićane. Taj teror je kulminirao u dinastijama neposredno prije Ramzesa II i za njegovo vrijeme.Izrealićanima su mušku djecu ubijali , a žensku ostavljali na životu.
Bog i se smilovao i izveo ih iz Misira.Dao im državu , blagostanje i sveti hram.Židovi su se osilili i uzobijestili i ponovo su izdali Gospoda, padajući u poroke i razvrat , zaboravljajući slaviti svoga Gospoda ,a prihvatajući lokalna božanstva kao svoje.
Kazna je došla u vidu surovih zavojevača Babilonaca predvođenih Nabukodonosorom II, koji su ih totalno razorili i uništili.Sustavno uništavajući sve živo i na kraju rušeči Sveti hram i bogomolje diljem Izrailske zemlje. Preostalo stanovništvo su poveli sa sobom u Babilon kao roblje.
No , Pravedni Bog je milostiv i ponovo im oprašta grijehe, jer su se vratili vjeri svojih otaca Abrahama Isaka i Jakova.Umnožio ih je , obogatio i vratio u Davidovu i Sulejmanovu zemlju, u čijem središtu su bile ruševine Svetog hrama.
No,u venama Izraelićana se zakopitila zla krv , koja ih je uvijek iznova vodila da se suprostavljaju iskrenom predavanju vjeri Boga Jedinog , Pravednog.
I eto Rimljana , kao produžene Božanske ruke i definitivno i totalno uništenje i rasulo i države , i naroda i Svetog Hrama.Nastaje dvomilenijsko lutanje i stradanje Izraelićana diljem zemaljske kugle.
Narod koji je anatemisan kao izdajica Gospoda jedinog i ubica Njegovog časnog sluge i pomazanika Isusa Nazarećanina više nikad neće imati mira.Proganjan , zatvaran u geta, stavljan na teške muke; pljačkan, silovan i ubijan, Izrailjski narod se morao i moga osloniti samo na sebe i postali su najizolovanija i najrigoroznije sekta koja je željela da se vrati stazama stare slave.
Ne generalizirajući sveukupnost židovstva , kažemo sekta , jer su izvorno Božije učenje bacili za leđa i Toru podredili i okrenuli ka mističnim , mračnim , sotonističkim, crnomagijskim i zloslutnim riječima iz nadri vjerskog učenja Kabale. (Kabala ima uticaj na razvoj razvojem čudnih i zlohudih sektaških pokreta(okultizam, masonstvo, scientologija, mormonizam, sotonizam, Jehovini svjedoci… )
Ipak , u kolektivnu svijest Židova su najače utisnuta užasna , horor dešavanja tokom holokausta u vrijemeHitlerove Njemačke – Nacističkog trećeg rajha.
Izraelićani zaboravljaju da su žigosani pečatom zvijeri, u vidu logoraških brojeva na podlaktici lijeve ruke.A opet , kada te zvijer jednom žigoše , pitanje je da li možeš pobjeći od njegove vlasti i njegovog zla.
Nećemo biti daleko od istine ako kažemo , da mnogi ljudi od znanosti misle da su SAD i Izrael najveći zagovarači antihristova dolaska na vlast.
Tragika Jevreja , Palestinaca i ostalih naroda svijeta je nedjeljivo vezana za tragiku Balkanskih zemalja i najvećom žrtvom na njemu Bosni i Hercegovini. Ali najveća žrtva , i zemlja koju su sile mraka i zla osudile na nestanak je uz pomoć Boga Jedinog je opstala , po bijedila i postala Bosna zenmlja Božije milosti. I dokazala da se potpunom predajom Gospodaru svjetova zlo može poraziti.
Ruven Rivlin ,predsjednik genocidne tvorevine Izraela, je prilikom komemoracije u Jasenovcu 2018. godine rekao:
„Stotinama godina Hrvatska je bila dom Jevreja,
a u drugom svjetskom ratu taj dom se ,za većinu njih ,
pretvorio u masovnu grobnicu.
Jevrejska zajednica je zbrisana sa lica zemlje.
Većina ih je ubijena u Jasenovcu.
Uz njih su ,brutalno ubijani Srbi,Romi i antifašisti.
Ustaški režim je bio nacistički partner u zločinu i ovdje je rastao.
Neki bi rado da se taj dio historije ne pominje ili minimizira,
ali moraju znati da se stravični zločin desio
i da ih to ne abolira od moralne,lične i nacionalne odgovornosti.”
*
Kojeg li licemjera i blasfemije.
Uz malu digresiju napravićemo jednu komparaciju , suštinski veoma blisku.
Povampirenje fašižma ustaštva i četništva,a brutalnost i monstruoznost njihovih nacionalističkih pobuda,
je na svojoj koži najbolje osjetila Bosna i Hercegovina.
Međutim izraelski predsjednik ,niti ni jedan izraelski dužnosnik se nikada sjetio da razmisli ili da se izjasni o slijedećem :
„Palestinska zajednica se polako briše sa lica zemlje. Većina se ubija na njihovoj zemlji Palestini.
Uz njih se brutalno ubijaju muslimani, arapi , hriščani , obojeni , anticionisti, antifašisti… , svi oni kojima se genocidne namjere i metode cionista ne sviđaju.
Cionistički režim bi bio partner izvornim nacistima, da su ovi kojim slučajem preživjeli drugi rat.
No,sada su ruku pod ruku povampirenom arijevstvu i neofašizmu, koji je zasnovan na istim temeljima kao Hitlerovska nacistička zvojer.
Cionisti i njihova vlast bi najradije da se izbriše ,ne pominje ili minimizira dio dvijehiljadogodišnje istorije ,u kjojoj postoji Palestinska država.
Ali moraju znati da se stravični zločin protiv Palestinaca desio /dešava i da ih to ne abolira od moralne,lične i kolektivne nacionalne odgovornosti.
Mi dodajemo i treću verziju govora Ruven Rivlina, sukladno zbivanjima na našim prostorima, bivšim,prođlim i sadašnjim ,nadamo se ne i budućim.
„Bosanska , napose muslimanska zajednica se polako pokušava izbrisati sa lica zemlje.
Većina se ubija na svojoj zemlji Bosni i Hercegovini.
Uz njih se brutalno ubijaju pošteni srbi, hrvati , romi , ostali , anticionisti, antifašisti… , svi oni kojima se genocidne namjere i metode arijevaca , fašista, ustaša i četnika ne sviđaju.
Srspski i hrvatski režimi su bili partneri izvornim nacistima. Da su ovi kojim slučajem preživjeli drugi rat sada bi opet bili partneri.
No,sada su vođe novog svjetskog poretka SAD i Izrael , ruku pod ruku sa “demokratskim ” Zapadom i Sjeverom. zaplesali sotonske igre sa povampirenim ustaštvu i četništvom, arijevstvom i neofašizmom. Igre kojie su zasnovane na istim temeljima i principima kao Hitlerovska nacistička zvijer.
Ustaše,četnici i njihova vlast bi najradije da se izbriše ,ne pominje ili minimizira dio višemilenijske istorije ,u kjojoj postoji Bosanka država.
Ali moraju znati da su se stravični zločini protiv Bosanaca desili /dešava i da ih to ne abolira odmoralne,lične i kolektivne nacionalne odgovornosti.
Kako samo vjerodostojno zvuče parafrazirane i preambulirane riječi Ruven Rivlina izgovorene u jasenovačkom stratištu, kada se njima obuhvati Palestinska i bosanska stvarnost.
Međunarodna zajednica u oličenju licemjernih Ujedinienih nacija ( naslijednicom još besprizornije Lige nacija) sa vrhuškom zla na čelu ( SAD , Izrael , zapadna i sjeverna “demokratijom”) je kupljena od Jevrejskih cionisza. I svi grcaju u dugovima , na ivici bankrota i zavise od milosti jevrejskog kapitala i banaka. Uz anemičan pristup bivših komunističkih sila postali su apsolutni vladari života i zla na ovom svijetu. Pstatak svijeta postaju samo stada ovaca koja bleje u nebo.
Takva raspodjela moći palestinicima ne daje nikakve šanse za opstanak. Uz permanentno uništavanje njihovog religijsko-historijske , kzlturnog , arjeološke i drugih baština ne piše im se dobro. Prijeti im istrebljenje.
A njihova dijespora i ostatak svijeta , uživajući u toplim domovima će prosvjedovati merebitnim jednodnevnim štrajkom glađu. Kojeg li Bogohuljenja licemjerja i zluradog morbiditeta.
Aferim prodane duše.
Nemojte nam zamjeriti , ali neuki ljudi , oni koji bi štrajkovali glađu u ime podrše Palestini finansiraju Jevreje, njihov genocid na Palestincima i monopol nad svim resurusima svijeta, redovno kupujući i konzumirajući njihove proizvode.
Čuli ste za Standard oil . jedno od najvećih kolonijalnih i ratnih zla ikada. Zaboravite da ne postoji. Iz njega su se rodile Exxon Mobile, Chevron i Shel 2.,3. i 4. naftna kompanija na svijetu. Vi takođe mislite da je Saudi aramco Saudijska komapnija. Aha! Kako da ne. Ima tu dosta Saudijskog kapitala . Mora ga biti . Koliko ima Standard oil-ovog , e to niko nikad saznati neće. Vi perovjeriti ko je vlasnik: Duke Energy (USA), Southern Company (USA), Konkord Philips (USA), BP (UK), Enbridga (Kanada), Petrogass (Brazil)…
Farmacija nikad nije mijenjala / frizirala vlasničku strukturu. Deset prvih kopanija su: Roche I Novartis (Švajcarska), AbVie , Johanson & Johanson, Bristol Myers Squibb, Merck & Co. ( svi USA), Sanofi (Francuska), Pfizer (USA), GalaxoSmithKline (UK). Jeidno za Takeda (Japan) nemamo vjerodstojnih podataka koji bi sugerisali stvarnu vlasničku strukturu.
Sve ove kompanije su povećale svoje profit na tržištu tokom pandemije corona virusa prodajom dijagnostičkih testova i “vakcina ilijekova” za korona virus. I većina njih su glasno optuživale kineski Wuhan za porijeklo epidemije. Obzirom da su te kompanije oni imale spremne svepotrepštine vezane za covid sasvim logično se postavlja pitanje odakle im ta spremnost za nepoznatu zarazu.
Evo navodimo vam Crne , trovačke liste dobavljača vaših omiljenih svakodnevnih proizvoda:
Mc Donald, Coca Cola, Pepsi, Sprite, Fanta, Cappy, Damla, Starbucks, Marks and Spencer, Adidas, Henkel, Bosch, Hugo Boss, Allianz, Audi, Porsche, Siemens.The Walt Disney,Johnson and Johnson, KFC, Burger King, Nestle, Nescafe, Pringles, Lays, Lipton, Snickers, Bounty, Mars, Twix, „Oreo“, KitKat, Danone, Ariel, Maggi, Pampers, Carte D'or, Puma, Nike , Adidas Tropicana, CK, Sirma, Signal, Vakko, Colgete, Burn, Persil, Hayat, 7 UP, Pril, Loreal, Tommy , Hilfiger, Fairy , Komili, Axe, Knorr, Erikli, Mujde, Sensodine,Cheetos , Lays, Sana, Oral B, O Pronet, Frutco , Rinso , Clear , Nesquik, Head & Shoulder, Prima, First, Air Wick , Falim , Jumos, Yedigun, Finish, Danone, Alo , Blendax, Palmoline, H, Hajber Genclik, Ace , Cif , Calogen , Panetene , Omo, Orkid …
O vodećim brendovima filmske draguljarske, parfimerijske i modne industrije ne treba razmišljati . Tu ima vrlo malo mjesta za nejevrejski kapital.
To je sve narode.
Razmislite o svojim empatijama i podršci.
U Bosni se kaže kome i čemu? Šta je verbalno-figurativna , a šta stvarna i konkretna pomoć.
U divnom , vrlo sočnom i isto tako eskriptivnom Bosanskom jeziku postoji sedam padeža?
1.Nominativ – Ko šta / Vršilac radnje
2.Genitiv – Koga čega / Pripadnost i dio
3. Dativ – Kome, čemu / Smjer i namjena
4.Ajuzativ – Ko šta / Predmet radnje
5.Vokativ – Hej ( za dozivanje ) / Poziv ili obraćanje
6. Instrumental – S kim , s čim / Društvo ili sredstvo
7.Lokativ – (O) kome , ( o ) čemu / Mjesto
Sva filozofija života je sažeta u ovih sedam padeža , njihovoj međuzavisnost i korelaciji sa: svim historijskim sadašnjicama. A napose sa dobrotom , milošću, inteligencijom , kulturom i pristojnošću.
O nJima se uči u osnovnoj i srednjoj školi . Ljudi uglavnm misle da je to samo školsko gradivo koje treba nabubati za prolaznu ocjenu.
No, većina ljudi je takva . Uvijek u žurbi , nemarni i zaboravni.
Zaboravljaju Ko ih je stvorio i Kome se vraćaju